نکسترو

دیابت بارداری، عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان

دیابت بارداری، عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان

به گزارش نکسترو محققان با انجام پژوهشی دریافتند که دیابت حاملگی می تواند یک عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان باشد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، در این پژوهش محققان دانشگاه علوم پزشکی زابل چنین آمده است که ماه اول بعد از زایمان بحرانی ترین زمان برای مادران بوده و با افزایش تنیدگی های بعد از زایمان همچون استرس، عدم پذیرش نقش مادری و تغییرات بدنی منفی و فقدان حمایت اجتماعی همراه می باشد.
مشکلات طبی همچون دیابت حاملگی امکان دارد منجر به تنیدگی های بعد از زایمان شود. ازاین رو محققان، این مطالعه را با هدف تعیین ارتباط دیابت حاملگی با تنیدگی های بعد از زایمان در رجوع کنندگان به مراکز بهداشتی درمانی زابل انجام داده اند.
داده های این پژوهش نشان دادند که دیابت حاملگی می تواند یک عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان باشد و زنان در گروه دیابت بارداری، استرس درک شده بیشتری را تجربه می کنند.
در این پژوهش که توسط فاطمه ارم و با همکاری مریم کوچک زایی و ساناز نهبندانی انجام شده، نتیجه گیری ها نشان داد: در زنان آبستن دیابتی علاوه بر کنترل قند خون باید به وضعیت روحی و روانی و عاطفی آنان و وجود علایم استرس و تنیدگی بعد از زایمان آنها توجه بیشتری شود تا از عوارض آن پیشگیری شود.
منبع:

1400/12/22
22:42:07
5.0 / 5
940
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد