نکسترو

مهارت هایی که آموختن آنها برای همه لازم است

مهارت هایی که آموختن آنها برای همه لازم است

نکسترو: بر خلاف گذشته، امروزه افراد تمایل دارند انجام خیلی از امور را در ازای پول به دیگران بسپارند تا در وقت و انرژی صرفه جویی شود؛ ولی آموختن برخی مهارت ها لازم است و می تواند تاثیر بسیار مثبتی در زندگی داشته باشد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، آموختن برخی مهارت های ضروری تاثیر فوق العاده ای در زندگی دارد. در ادامه تعدادی از این مهارت ها بیان شده است.
دوچرخه سواری
دوچرخه سواری یک مهارت ضروری می باشد. به غیر از فوایدی که دوچرخه سواری برای سلامتی فیزیکی و روانی دارد، در کوشش برای کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرمایش جهانی لازم است.

شنا
غرق شدن سومین علت مرگ و میر در سراسر جهان است. با یادگیری شنا می توان از حدود ۲۵۰ هزار مرگ در سال جلوگیری کرد. شنا کردن و یادگیری نجات فردی که درحال غرق شدن است یک مهارت لازم است.
تعویض لاستیک کم باد و پنچر ماشین
اگر هر روز رانندگی می کنید، تعویض لاستیک کم باد یا پنچر ماشین یک مهارت لازم است که باید بیاموزید. در کنار آن باید همیشه لاستیک زاپاس و ابزار لازم را به همراه داشته باشید.
نحوه نصب قفسه و اشیا روی دیوار
نصب وسایل مختلف مانند قفسه و قاب عکس و ساعت همچون مهارت هایی است که باید آموخته شود.
افزایش ظرفیت انتقادپذیری
اگر فرد انتقادپذیری نیستید، باید اهتمام کنید این مهارت را با تمرین بیاموزید، برای اینکه اثر فوق العاده ای در بهینه سازی نتیجه امور دارد. از طرفی باید بدانید چطور به دیگران بدون تنش، انتقاد سازنده ارائه دهید.
زبان بدن مثبت
زبان بدن برای کسب شغل و یک سخنرانی موثر ضروری می باشد. افرادی که زبان بدن مثبتی ندارند، بطور معمول بسیار کسل کننده هستند.

مدیریت زمان
مدیریت زمان و برنامه ریزی یک مهارت ضروری برای پیشرفت و موفقیت است. با برنامه ریزی و مدیریت زمان نه فقط استرس خودرا کاهش می دهید و به تمام اهدافتان می رسید، بلکه با وقت شناسی موجب افزایش محبوبیت و احترام شما در جامعه می شود.
شستن لباس ها
شستشوی صحیح لباس، بطوریکه موجب تغییر رنگ و سایز لباس نشود و کیفیت آنرا کاهش ندهد، برای همه خصوصاً آقایان ضروری است
ترمیم و رفوی لباس
دوختن دکمه، زیپ و پارگی لباس جزو مهارت هایی است که آموختن آن برای همه الزامی است.
نحوه بستن قرارداد
قرارداد نحوه مشارکت و حق و تکلیف دو طرف یک معامله است. برای اطمینان از صیانت از حق خود و دیگران باید نحوه مطالعه و انعقاد قرارداد را بیاموزید. این مهارت در اجاره و خرید خانه و شروع یک شغل جدید بسیار مهمست.

آشپزی
آشپزی شاید در نگاه اول سخت باشد، ولی بعد از کمی تمرین و با استفاده از فیلم های آموزشی می توان در آن مهارت کسب نمود.
مدیریت مالی
مدیریت منابع مالی و هزینه ها و پیگیری مطالبه مالی همچون مواردی است که باید آموخته شود.
رفع گرفتگی فاضلاب
گرفتگی دستشویی، سینک، چاهک آب و توالت از ضروری ترین مهارت هایی است که باید یاد گرفته شوند.
نحوه تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی و لپ تاپ
ذخیره اطلاعات ضروری مانند عکس و فیلم و سایر اطلاعات بسیار واجب است و در صورت گم شدن یا سوختن تجهیزات به اختلال امور منجر نمی گردد.
تغییر رمزهای عبور
تغییر رمز عبور ایمیل، همره بانک، کارت بانکی و سایر حساب ها مهارتی بسیار لازم است.
کمک های اولیه
یادگیری کمک های اولیه همچون توقف خونریزی، تزریقات، تنفس مصنوعی، بستن استخوان های شکسته و مهارت هایی از این دست می تواند جان انسان های زیادی را هنگام سوانح و حوادث نجات دهد.
نوشتن رزومه
نحوه نوشتن سوابق شغلی و تحصیلی مناسب و ارائه آن با اهمیت ترین قدم در کسب شغل جدید است.
انعام دادن
انعام دادن در بسیار از کشورها به یک فرهنگ تبدیل گشته است و نشانه قدردانی است. انعام دادن به فرد مناسب و در زمان مناسب مهارتی باارزش است.
نحوه مذاکره
افراد اندکی هستند که با این قابلیت ذاتی متولد شده باشند. نحوه صحیح مذاکره در کسب جایگاه شغلی بالا و افزایش حقوق و مزایا و همین طور مذاکره در سایر امور بسیار موثر است.

اولویت بندی
اولویت بندی امور یک راه حل موثر برای کاهش استرس و افزایش کارایی و راندمان است.
اعتمادسازی
اعتماد کلیدی ترین مولفه یک ارتباط موفق است. جلب اعتماد طرف مقابل و اعتماد به فرد مناسب مهارتی ارزشمندی است.
پذیرفتن تعریف و تمجید
تعریف و تمجید بهترین روش برای ایجاد انگیزه است و موجب بهبود اعتماد به نفس و خلق و خو می شود. زمانی که فردی از شما تعریف می کند، این حس خوب را از خود دریغ نکنید و با خجالت خودرا از آن محروم نکنید؛ فقط کافی است با اعتماد به نفس بگویید متشکرم.

عذرخواهی به موقع
عذرخواهی هنگام اشتباه عملکرد انسان های باهوش و موفق است؛ زمانی که کار اشتباهی می کنید، نخستین قدم برای ترمیم آن یک معذرت خواهی صادقانه است.

نزدیک شدن به حیوانات
به همه حیوانات نباید و نمی توان نزدیک شد؛ ولی مواجهه بدون ترس با حیواناتی مانند سگ و گربه و انواع پرنده ها که در خیابان ها دیده می شوند، لازم است.
سالم خوری، خواب کافی و باکیفیت، نحوه اندازه گیری اندازه های مختلف بدن و همین طور عوض کردن لامپ های سوخته همچون مهارت هایی هستند که باید آموخته شوند.
منبع:
communication


منبع:

1400/12/21
19:46:54
5.0 / 5
917
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد