نکسترو

اعطای جایزه پژوهشی بنیاد هومبولت آلمان به محقق پژوهشگاه اقیانوس شناسی

اعطای جایزه پژوهشی بنیاد هومبولت آلمان به محقق پژوهشگاه اقیانوس شناسی

به گزارش نکسترو پژوهشگر پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، برنده جایزه پژوهشی بنیاد هومبولت آلمان شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر فرزانه ممتازی، عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی موفق به دریافت بورس تحقیقاتی یک ساله بنیاد الکساندر فون هومبولت آلمان در حوزه "تاثیر تغییر اقلیم بر پراکنش دوجورپایان در خلیج فارس" بعنوان پژوهشگر کارآزموده شد.
تا حالا پژوهشگران جوان و نیز دانشمندان کارآزموده زیادی از ایران توانسته اند این گرنت پژوهشی باارزش را به دست آورند، اما این نخستین بارست که یک پژوهشگر در زمینه جانورشناسی و علوم دریایی برنده این جایزه می شود.
به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، بنیاد الکساندر فون هومبولت جهت ایجاد شبکه ای پویا از تعاملات بین المللی و تقویت همکاریهای علمی بین پژوهشگران برجسته آلمانی و پژوهشگران ممتاز سایر کشورها، سالانه بورس های تحقیقاتی متنوعی را برای دانشمندان و پژوهشگران کشورهای درحال توسعه در قالب دوره های تحقیقاتی کوتاه مدت و طولانی مدت به میزبانی کشور آلمان مورد حمایت قرار می دهد.
الکساندر فون هومبولت (Humboldt von Alexander)، بنیانگذار جغرافیای نوین، یکی از بزرگترین دانشمندان و ماجراجویان عرصه جغرافیا در سده های ۱۸ و ۱۹ میلادی بود.1400/12/16
09:44:27
5.0 / 5
854
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد