نکسترو

رسالت وزارت فرهنگ، ایمن سازی فضای مجازی است

رسالت وزارت فرهنگ، ایمن سازی فضای مجازی است

رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ، تدوین نظام رده بندی محتوای فضای مجازی را از اولویت های قطعی این وزارتخانه عنوان نمود و اظهار داشت:  رسالت وزارت فرهنگ، سالم سازی و ایمن سازی فضای مجازی است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام حامد حاجی ملامیرزایی در جلسه هم اندیشی رده بندی محتوا و خدمات کودک، نوجوان و خانواده در فضای مجازی با اعلان اینکه کوشش های بسیاری برای تهیه این سند در مرکز ملی فضای مجازی صورت گرفته است اشاره کرد: این سند تا رسیدن به یک برنامه ملی اجرائی، گام مهمی در پیش دارد.

‏ وی در بیان اهمیت این سند اشاره کرد: نظام رده بندی محتوای فضای مجازی از اولویت های فضای مجازی کشور و یکی از اولویت های قطعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که همه باید برای تدوین آن همراهی نماییم.
ملامیرزایی هدف از تنظیم این سند را وظایف و تکالیف قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ذیل سیاست های حوزه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی عنوان و با اشاره به دعوت از نمایندگان سازمان ها و نهادهای مختلف در این
کارگروه اضافه کرد: ما در وزارت فرهنگ بهتر دیدیم تا با همگرایی سازمان های مختلف و شنیدن و بررسی همه نظرات این مهم را به انجام برسانیم.
رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی اضافه کرد: ضرورت دارد تا نظام رده بندی چرخه تولید و عرضه محتوا برای کودک و نوجوان در نظر گرفته شود. بهتر است تنظیم این سند را به چشم یک نهضت تولید و عرضه محتوا برای کودک و نوجوان ببینیم.
ملامیرزایی با اعلان اینکه باید شرایط امنیت، آرامش، رشد فکری و بالندگی کودکان و نوجوانان و خانواده ها در فضای مجازی را فراهم نماییم افزود: اساسا همه کشورهای دنیا نسبت به صیانت از کودکان و خانواده ها تلاش می کنند و در این راستا قوانین دقیقی دارند. رسالت ما ترویج خیر و فراهم کردن زیست بوم سالم، مفید و ایمن در فضای مجازی است و تصمیم گیری نهایی جهت استفاده از محصولات و خدمات به تشخیص خود خانواده ها است. هم اکنون تنها نظام رده بندی الزام آور در کشور متعلق به سازمان ملی بازی های کامپیوتری است که فقط بازی های کامپیوتری را در نظر گرفته است.
به گزارش مرکز توسعه فرهنگ وهنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این نشست که نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، موسسه فرهنگی تبیان، مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و سازمان سینمایی حضور داشتند، اسناد بالادستی حوزه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی ابلاغی از طرف مرکز ملی فضای مجازی، با هدف بررسی راهکارهای عملیاتی و بررسی تجارب گذشته دستگاهها درباب تدوین نظامات رده بندی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.1400/12/06
20:32:51
5.0 / 5
885
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد