نکسترو

اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان رونمایی رسمی سامانه نظام ایده ها و نیازها

اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان رونمایی رسمی سامانه نظام ایده ها و نیازها

به گزارش نکسترو در جلسه بررسی پیشرفت روند اجرایی شدن سامانه نظام ایده ها و نیازها (نان) مقرر شد که این سامانه در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به صورت رسمی رونمایی شود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در شروع جلسه شورای نظام ایده ها و نیازها، ضمن تشکر از طراحی لوگوی اختصاصی سامانه نان، در مورد شیوه نامه عرضه ایده ها و طرح ها، داوری و تایید ایده ها از راه سامانه نکاتی را اعلام نمود. همینطور مقرر شد در مورد نحوه سرمایه گذاری و حمایت های مالی توسط بخش خصوصی و دولتی از پژوهش های ثبت شده در سامانه رویه روشنی در نظر گرفته شود.
وزیر علوم تاکید کرد: مراحل تأیید ایده ها و راهکارهایی که در سامانه توسط محققان و نخبگان عرضه می شود، به گروههای علمی دانشگاه ها واگذار شود و تایید مراکز دانشگاهی به منزله تایید وزارت علوم در نظر گرفته شود.
دکتر زلفی گل با تاکید بر تسریع در آماده سازی شیوه نامه بررسی نظام نیازها و ایده ها در سامانه نان، اظهار داشت: از ظرفیت اساتید دانشگاه برای نوشتن شیوه نامه استفاده گردد.
وزیر علوم در این جلسه در مورد نحوه داوری راهکارهای عرضه شده بحث مالکیت معنوی صاحبان فکر و ایده و انتشار عمومی ایده ها نظراتی را بیان کرد.
دکتر زلفی گل تاکید کرد: اولویت اصلی سامانه نان، حل مشکلات کشور است و طرح ها و ایده هایی که در رابطه با حل نیازهای اساسی کشور باشد، در اولویت بررسی قرار می گیرند.
در ادامه این نشست، بخش های مختلف وبسایت سامانه نان تشریح شد و حاضران در نشست نظرات خویش را در مورد بخش های مختلف آن عرضه کردند.
دکتر محمدجواد دهقانی، رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، هم در این جلسه گزارشی را از روند پیشرفت طراحی سامانه نان عرضه داد و در ادامه دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با قدردانی از اقدامات انجام شده خواستار تسریع در انجام روند طراحی سامانه و اعلام رسمی رونمایی از سامانه شد که مقرر شد این سامانه در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به صورت رسمی رونمایی شود.
در بخش دیگری از این نشست، اساسنامه موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، در جهت انطباق با سامانه ایده ها و نیازها "نان" مورد اصلاح و بازبینی قرار گرفت که برای تأیید نهایی به شورایعالی انقلاب فرهنگی ارسال خواهد شد.
به نقل از وزارت علوم، در انتها این نشست مقرر شد؛ نظرات عرضه شده در اصلاح اساسنامه نان مورد توجه قرار گیرد و بعد از تصویب در وزارت علوم برای تصویب نهایی به شورایعالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.
منبع:

1400/12/06
13:05:40
5.0 / 5
965
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد