نکسترو

حذف رسوبات و سنگ در واحدهای تولید شیرخشک با محصول دانش بنیان ایرانی

حذف رسوبات و سنگ در واحدهای تولید شیرخشک با محصول دانش بنیان ایرانی

نکسترو: فناوران یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید افزودنی برای حذف کامل رسوبات و سنگ در واحدهای پودری و شیر خشک شده اند که از واردات این محصول جلوگیری و نیاز این حوزه را تامین کرده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سید حسین اسماعیل نژاد مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه این افزودنی عملکرد فوق العاده ای در حذف سنگ شیر دارد، اظهار داشت: رسوباتی را که در تهیه شیر خشک در ماشین آلات اشکال ایجاد می کنند با pv۳ می توان از بین برد.
وی بیان کرد: در گذشته وقتی ماشین آلات تهیه شیر خشک بواسطه رسوبات گرفتار اشکال می شدند، دو محصول برای برطرف سازی این مشکل از خارج وارد کشور می شد، اما تولید این محصول با میزان مصرف کمتر و کارایی بالا از واردات جلوگیری و نیاز این حوزه را تامین کرده است.
این فناور با اشاره به این که این محصول مهندسی معکوس و با تحقیقات صورت گرفته، اظهار داشت: PV۳ به شکل پودر و بعنوان افزودنی برای حذف کامل رسوبات و سنگ شیر در واحدهای شیر خشک استفاده می شود و قیمت پایین تری نسبت به نمونه خارجی دارد.
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل نژاد گفت: این محصول نمونه مشابه داخلی دیگری ندارد و حتی نمونه خارجی آن نیز به این صورت نیست. این محصول صرفه جویی ارزی بالایی در کشور به دنبال داشته است. محصول حذف کامل رسوبات و سنگ شیر باتوجه به نیاز کارخانجات شیرخشک سازی در ایران تولید شده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به این که حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا حالا بسیار کارساز بوده، اضافه کرد: این شرکت محصولات باکیفیت شیمیایی دیگری در صنایع مختلف از قبیل خودروسازی، غذایی، نفت، تأسیسات حرارتی و برودتی و صنایع فلزی، حمل و نقل هوایی و دریایی و زمینی ساخته است.منبع:

1400/11/26
11:14:34
5.0 / 5
850
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد