نکسترو

ساخت 1600 مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم کشور

ساخت 1600 مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت هزار و ۶۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی در مناطق محروم اطلاع داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، محمد ترکمانه روز چهارشنبه اضافه کرد: بنیاد برکت ساخت هزار و ۸۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم، حوزه علمیه، مصلی و دارالقرآن را در روستاها و مناطق محروم کشور در دستور کار دارد که تا به امروز هزار و ۶۰۰ به بهره برداری رسیده است.
وی عنوان کرد: ازمجموع هزار و ۸۰۰ مرکز فرهنگی مذهبی، هزار و ۳۶۰ مسجد، حسینیه، مصلی و درالقرآن، ۳۶ حوزه علمیه و ۴۵۴ خانه عالم هستند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۲ هزار میلیاردریال اعتبار برای ساخت این تعداد مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی از جانب بنیاد در نظر گرفته شده است.
ترکمانه تصریح کرد: بنیاد برکت سال جاری ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی را در مناطق محروم به بهره برداری رسانده و برای سال آینده هم ساخت ۲۰۰ پروژه دیگر را پیشبینی کرده است.
وی با تکیه بر ساخت مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی بنیاد برکت در سرتاسر کشور اظهار داشت: استانهای خوزستان، مازندران، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و کرمان بیشترین سهم را از این مساجد و مراکز دارند.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: چهار هزار و ۵۰۰ روستا در سرتاسر کشور زیر پوشش فعالیتهای عمرانی و زیربنایی بنیاد قرار دارند.
ترکمانه درباره فعالیتهای عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت توضیح داد: ساخت و تکمیل ۵۷ هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، راه اندازی پل، راه سازی و آب رسانی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار است که از این تعداد، ۴۲ هزار طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت علاوه بر راه اندازی نهضت اشتغال زایی با هدف محرومیت زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و روستایی کشور بعنوان رسالت و مأموریت اصلی خود، فعالیتهای گسترده ای را هم در حوزه های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد.


منبع:

1400/11/14
12:54:45
5.0 / 5
1036
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد