نکسترو

۸ طرح کلان ملی فناوری دیجیتال با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان حمایت شد

۸ طرح کلان ملی فناوری دیجیتال با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان حمایت شد

نکسترو: مرکز طرح های کلان ملی فناوری،  با هدف تحقق اهداف این معاونت، مبادرت به شناسایی و پشتیبانی از طرح های فناورانه حوزه دیجیتال و هوشمندسازی کرده که در این راستا تا حالا از 8 طرح با اعتبار 18 میلیارد تومان حمایت شده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، فناوری های نوظهور دیجیتال از قبیل هوش مصنوعی، کلان داده ها و پردازش ابری، اینترنت اشیا، زنجیره های بلوکی، فناوری های مجازی سازی و سیستم های هوشمندسازی، به صورتی گسترده، درحال شکل دادن به دنیایی جدید از ابعاد فناورانه هستند، دنیایی که به احتمال فراوان، ششمین موج بلند تغییرات فناورانه، اجتماعی و اقتصادی را با خود به همراه می آورد و بر شانه های دو موج قبلی یعنی الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات سوار می شود.
به فراخور این مساله مهم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می کند راه را برای ورود نوآوری ها به حوزه دیجیتال و هوشمندسازی، با ایجاد بستری برای به کار بستن قابلیت های فناورانه در نقاط کلیدی زنجیره ارزش این صنعت هموار کند.
مرکز طرح های کلان ملی فناوری با هدف تحقق اهداف این معاونت، مبادرت به شناسایی و پشتیبانی از طرح های فناورانه این حوزه در سه بخش اصلی الکترونیک و میکروالکترونیک، رباتیک و مخابرات و شبکه کرده است.
آمارها نشان میدهد از مجموع ۱۲ طرح حمایت شده از زمان شروع به کار مرکز طرح های کلان ملی فناوری، هشت طرح در بازه زمانی سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ مورد حمایت قرار گرفته و مجموعا حدود ۲۳ میلیارد تومان اعتبار بمنظور پشتیبانی از طرح ها مصوب شده است که از این مقدار، رقمی حدود ۱۸ میلیارد تومان سهم معاونت بوده است، همین طور حسب پیشرفت پروژه و فاکتورهای کلیدی عملکرد تعیین شده، تا حالا اعتباری حدود ۱۴ میلیارد تومان از سهم معاونت پرداخت شده است.
طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از مجموع هشت طرح حمایت شده، بخش رباتیک و بخش الکترونیک و میکروالکترونیک هر کدام با سه طرح، بیشترین تعداد طرح های مورد حمایت را به خود مختص کرده است، همین طور بررسی نسبت توزیع ریالی طرح ها حاکی از آنست که از مجموع ۲۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب، بخش الکترونیک و میکروالکترونیک با رقمی حدود ۱۱ میلیارد تومان، بیشترین میزان ریالی حمایت را به خود مختص کرده است، تا حالا تمامی طرح های سرمایه گذاری شده در این عرصه، با موفقیت همراه بوده است.


منبع:

1400/11/11
22:56:26
5.0 / 5
981
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد