نکسترو

شیشه های کنترل کننده انرژی برای صنعت ساختمان تولید شد

شیشه های کنترل کننده انرژی برای صنعت ساختمان تولید شد

شیشه های کنترل کننده انرژی با استفاده از فناوری نانوپوشش و کنترل انتقال انرژی با تلاش محققان یک شرکت دانش بنیان جهت استفاده در صنعت ساختمان و محافظت از محیط زیست طراحی و تولید شد.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، شیشه های کنترل کننده انرژی با استفاده از فناوری نانوپوشش و کنترل انتقال انرژی، شیشه را به ماده ای موثر برای کاهش مصرف انرژی، افزایش روشنایی و دید ساختمان تبدیل می کند.
این نوع شیشه ها ایده ساختمانی با پنجره های بزرگ را محقق می کند، پنجره هایی که نور کافی را به ساختمان می دهند و نیاز کمتری به مصرف انرژی وجود دارد، این محصول دانش بنیان بوسیله ی یک شرکت فناور و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید و روانه بازار شده است.
این محصول عبور اشعه مادون قرمز و جذب گرمای حاصل از نور خورشید را به شدت می کاهد و در عین حال امکان عبور بیشترین میزان نور مریی را فراهم می آورد، این شیشه ها سه برابر بیشتر از شیشه های ۲ جداره عایق حرارت هستند و این خصوصیت مزیت های فراوانی همچون پیشگیری از هدررفت انرژی گرمایی و حفاظت از محیط زیست به علت کاهش مصرف انرژی برای تأمین گرما و پیشگیری از بخار گرفتن شیشه در فصول سرد را دارد، این نوع شیشه ها در انواع مختلف و با راندمان متفاوت تولید می شوند.
براساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امروزه توجه به بهره وری انرژی در طراحی ساختمان ها که بعنوان یکی از اصلی ترین مصرف کنندگان انرژی هستند از اهمیت بالایی برخوردار است، از کاربرد نانوفناوری در صنعت ساخت شیشه میتوان به تولید محصولاتی مانند شیشه های خود تمیز شونده، شیشه های کنترل کننده انرژی و شیشه های محافظ در مقابل آتش اشاره نمود.
شیشه های کنترل کننده انرژی سبب کاهش عبور نور مرئی و همینطور پیشگیری از هدر رفتن انرژی داخل ساختمان می شوند.
این محصول با تایید ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخته شده و در اختیار صنایع قرار گرفته است.


منبع:

1400/11/08
20:28:54
5.0 / 5
1059
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد