نکسترو
در قالب پویش به روستا برمی گردیم محقق شد؛

بازگشت با برکت ۶۲۵۰ خانواده به روستا

بازگشت با برکت ۶۲۵۰ خانواده به روستا

به گزارش نکسترو اجرای پویش «به روستا برمی گردیم» بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) سبب بازگشت بیشتر از ۶ هزار خانواده به روستاها شده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ضمن اعلام اظهار داشت: با اجرای پویش ملی «به روستا برمی گردیم» از تیرماه سالجاری تابحال ۶ هزار و ۲۵۰ خانواده از شهرها به روستاهای خود بازگشته و مشغول کار و زندگی شده اند.
وی عنوان کرد: بنیاد برکت با راه اندازی ۶ هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در چارچوب پویش ملی «به روستا برمی گردیم» مهاجرت معکوس را رقم زده و سبب بازگشت این تعداد خانواده به روستاهای خود شده است.
ترکمانه، حجم کل سرمایه گذاری جهت راه اندازی این تعداد طرح را ۶ هزار و ۷۸۵ میلیاردریال اعلام و تصریح کرد: بهره برداری از این ۶ هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال زایی ایجاد فرصت های کسب و کار برای ۱۹ هزار نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم در روستاهای محروم سراسر کشور به دنبال داشته است.
مدیرعامل بنیاد برکت پیش بینی نمود که تا آخر سال جاری ۶ هزار و ۵۰۰ خانواده در چارچوب پویش «به روستا برمی گردیم» به روستاهای خود بازگردند.
ترکمانه تصریح کرد: اغلب این خانواده ها از روستاهای مرزی مهاجرت کرده و در حاشیه شهرهای بزرگ ساکن شده بودند.
وی با تکیه بر ادامه اجرای پویش «به روستا برمی گردیم» در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: امیدواریم سال آینده و با اجرای این پویش، شرایط برای بازگشت ۲۰ هزار خانواده از شهرها به روستاها فراهم گردد.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرهای بزرگ تبعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زیادی را به دنبال دارد و خیلی از این افراد با شروع ویروس کرونا همان مشاغل موقت و فصلی خویش را هم از دست داده اند. هدف بنیاد برکت از اجرای پویش ملی «به روستا برمی گردیم» کمک به این افراد برای بازگشت به روستاهایشان است.
ترکمانه تصریح کرد: افرادی که به سبب بیکاری و مشکلات اقتصادی از روستاهای خود به شهرها مراجعه نموده اند، می توانند با رفتن به اپلیکیشن برکت به آدرس app.barkat.ir در پویش «به روستا برمی گردیم» ثبت نام کنند. بنیاد برکت به آنها کمک می نماید تا در روستای مبدأ خود صاحب کسب و کار مطمئن شوند.
وی افزود: این افراد حتی می توانند در اپلیکیشن برکت، روستایی را که علاقه مند هستند در آن زندگی کنند و رسته شغلی مورد نظر خود مانند کشاورزی، دامداری و صنایع دستی را انتخاب و به صورت آنلاین و شفاف، میزان پیشرفت طرح و مراحل محقق شدن آنرا رصد و دنبال کنند.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: خدمات فنی، پرورش دام سبک، باغ داری، تولید کیف، کفش و پوشاک و پرورش محصولات گلخانه ای بیشترین رسته های شغلی درخواستی از جانب شرکت کنندگان در پویش «به روستا برمی گردیم» است.
ترکمانه در انتها تصریح کرد: بنیاد برکت تا آخر سال جاری فرایند بهره برداری از ۸۰ هزار طرح اجتماع محور با ظرفیت اشتغال ۲۴۰ هزار نفر را در مناطق محروم و روستایی کشور به صورت کامل محقق می کند.

1400/11/04
10:45:38
5.0 / 5
1119
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد