نکسترو
در اولین نشست كارگروه فنی شورای فناوری سلامت تاكید شد

ضرورت حرکت شتابان به سمت پژوهش های فناوری سلامت

ضرورت حرکت شتابان به سمت پژوهش های فناوری سلامت

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در اولین جلسه کارگروه فنی شورایعالی فناوری اظهار داشت: این کارگروه تشکیل شده تا با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و با استفاده از ظرفیت شورایعالی فناوری در جهت توسعه فناوری سلامت در کشور گام برداریم.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا منظم در اولین جلسه کارگروه فنی شورای فناوری سلامت که با حضور دکتر افشین زرقی رئیس کارگروه فنی شورایعالی فناوری سلامت به همراه برخی از دانشگاه های علوم پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با یادآوری این که کارگروه فنی شورایعالی فناوری سلامت پیرو درخواست مطرح شده در نشست معاونین تحقیقات و فناوری که در هفته پژوهش در مشهد، برگزار شد، به راه افتاده است.
وی ادامه داد: این کارگروه تشکیل شده تا با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و با استفاده از ظرفیت شورایعالی فناوری در جهت توسعه فناوری سلامت در کشور گام برداریم.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: شورایعالی فناوری وزارت بهداشت از سال ۹۴ بوجود آمده و در تمام زمینه های فناوری بعنوان بالاترین مرجع سیاستگذاری برنامه ریزی و نظارت در جهت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ گردیده از جانب مقام معظم رهبری فعالیت می کند. دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت هم ذیل این شوراست.
وی ادامه داد: تعیین اولویت های فناوری، برنامه ریزی و سیاست گذاری، کمک به افزایش جذب سرمایه، توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در نظام سلامت، کمک به برقراری امنیت سرمایه گذاری، گسترس و تاسیس شرکتهای دانش بنیان سلامت با استقرار در مراکز رشد پارک های علم و فناوری و شهرک های دانش سلامت همچون اهداف شورا تعیین شده است.
دکتر افشین زرقی، رئیس کارگروه فنی شورایعالی فناوری سلامت هم ضمن اشاره به این که راه اندازی این کارگروه به معنای ضرورت حرکت شتابان به سمت پژوهش های فناوری است، اظهار داشت: علاوه بر این که اعضای حاضر در کارگروه باید نظرات و طرح هایشان را مطرح کنند، باید برنامه ها را از گروههای مختلف و ذینفعان جمع آوری کرده و پرورش بدهیم و سپس به شورا بفرستیم.
رئیس کارگروه فنی شورایعالی فناوری سلامت، اضافه کرد: اختصاص درصد مشخصی از بودجه دانشگاه های علوم پزشکی به مقوله فناوری و تبیین مدلهای اقتصادی در دانشگاه ها همچون اقداماتی است که در وهله نخست باید انجام داد. باید کارگاه های آموزشی برای مدیران مالی و حقوقی دانشگاه ها برگزار نماییم تا چرخش منابع مالی به خوبی صورت گیرد.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، وی پیشنهاد کرد: اگر می خواهیم به سمت خروجی های مطلوب حرکت نماییم، باید انجام فعالیتهای اثرگذار در حوزه فناوری در ارزشیابی اعضای هیات های علمی در نظر گرفته شود.
دکتر زرقی با اشاره به اینکه دیگر وقت آن نیست که اهداف و سیاست های جدید ایجاد نماییم، اظهار داشت: باید تفکر عملیاتی داشته باشیم و بررسی نماییم در راه اجرا چه چالش هایی داریم و دانشگاه ها برای برون رفت از آن باید چه کار کنند تا در نهایت به جایی برسیم که موضوعات مورد نظر معاون تحقیقات محقق شود.1400/10/28
17:43:36
5.0 / 5
969
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد