نکسترو

تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا

تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا

نکسترو: به همت پژوهشگران کشور، تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا ویروس در سیستم های محاسباتی کامپیوتری مشخص گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، باتوجه به نبود داروی قطعی برای درمان بیماری حاصل از کرونا ویروس و همه گیری آن، این مطالعه با هدف پیدا کردن درمان در محیط شبیه سازی کامپیوتری صورت گرفت.
در این مطالعه که توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی قزوین انجام شده است، ابتدا داروهای ضد ایدز و ضد میگرن از سایت بانک دارویی بدست آمد با پروتئاز اصلی ویروس بصورت منفرد در یک نرم افزار داک گذاشته شده و سپس فایل های بدست آمده برمبنای بیشترین میزان انرژی اتصال و کانفورمیشن مناسب انتخاب گردید.
سپس در نرم افزار گرومکس شبیه سازی دینامیک مولکولی شد تا اطلاعات بیشتری از این برهمکنش ها بدست آید. نتایج نشان داد تغییرات ساختاری در آنزیم اصلی کرونا ویروس در حالت اتصال به داروهای ضد میگرن و اتصال به داروهای ضد ایدز صورت گرفت.
برمبنای نتایج این پژوهش که توسط علیرضا فراست و با همکاری حنیفه شریعتی فر، امیر هوشمند و نعمت الله غیبی انجام شده، طرح داروهای ضد میگرن بیشترین تمایل را جهت اتصال به آنزیم اصلی کرونا ویروس دارد. در اتصال داروهای ضد میگرن به آنزیم اصلی کرونا ویروس پیوند الکترواستاتیک بیشترین نقش را دارد.
باتوجه به نتایج بدست آمده پیشنهاد می گردد با بررسی این داروها در وضعیت آزمایشگاهی و در وضعیت موجود زنده بتوان تاثیرات را بهتر درک نمود. نتایج بدست آمده از شبیه سازی دینامیک پروسه شناخت داروی مناسب را کوتاه خواهدنمود و اعتبار کار را افزایش خواهد داد.
منبع:

1400/10/25
14:26:51
5.0 / 5
1014
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد