نکسترو

فراخوانی جهت بررسی کیفیت آموزش دانشکده های دندانپزشکی در کشور

فراخوانی جهت بررسی کیفیت آموزش دانشکده های دندانپزشکی در کشور

به گزارش نکسترو مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی نخستین فراخوان تماتیک در حوزه آموزش دندانپزشکی را به منظور بررسی تحقیقات در حوزه آموزش دندانپزشکی منتشر نمود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، مرکز ملّی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی با عنایت به اهمیت روز افزون آموزش دندانپزشکی و به درخواست دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نخستین فراخوان تماتیک در حوزه آموزش دندانپزشکی را منتشر نموده است که تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ در ۹ عنوان اعلام شده است.
پژوهشگران باید بدانند که به منظور عرضه پروپوزال باید مواردی را رعایت نمایند. همچون این که مجری طرح باید یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ترجیحا با تخصص دندانپزشکی یا آموزش پزشکی باشد. از آنجائیکه تمام طرح ها باید در چارچوب طرح کشوری انجام شوند، همکاران طرح که نام آنها در پروپوزال قید می شود باید از کلان مناطق آمایشی مختلف (ترجیحا یک عضو هیات علمی دندانپزشکی از هر یک از ۱۰ کلان منطقه آمایشی) انتخاب شوند. در شرایطی که دو پروپوزال در داوری علمی انجام شده از امتیاز برابری برخوردار شوند، اولویت با طرح هایی خواهد بود که حوزه دندانپزشکی بعنوان حوزه تمایز رسالت دانشگاه محل خدمت مجری اصلی طرح (مندرج در کتاب سبز دانشگاه) انتخاب شده باشد.
اولویتهای پژوهشی
۱. بررسی وضعیت معیشتی دندانپزشکان متعهد به خدمت ضریب k در کشور
۲. بررسی بار آموزشی و کیفیت آموزش دانشکده های دندانپزشکی در کشور
۳. محاسبه هزینه تمام شده آموزش دندانپزشکی در دانشکده های دندانپزشکی کشور
۴. بررسی میزان تمایل اعضای هیات علمی، دستیاران تخصصی و متخصصان دندانپزشکی به مشارکت در فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی
۵. بررسی میزان شیوع نارضایتی و بی انگیزگی در اعضای هیات علمی دندانپزشکی و شناسایی علل زمینه ساز آن
۶. بررسی بهداشت روانی دانشجویان با افت تحصیلی در دانشکده های دندانپزشکی کشور
۷. بررسی دیدگاه کارشناسان آموزشی در ارتباط با تغییرات آموزشی در آموزش دندانپزشکی
۸. ارزیابی مهارت های بالینی در دانشجویان ترم ۱۱ و ۱۲ در دانشکده های دندانپزشکی کشور
۹. بررسی دیدگاه رؤسا و مدیران گروههای آموزشی دانشکده های دندانپزشکی کشور در ارتباط با روند جذب اعضای هیات علمی و تاثیرات آن.
پژوهشگرانی که مایلند در این فراخوان شرکت نمایند، می توانند پروپوزال های خویش را در کمیته گرنت ویژه سامانه مدیریت پژوهش مرکز ملّی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی به آدرس http: //rms.nasrme.ac.ir ثبت کنند.1400/10/19
22:18:27
5.0 / 5
991
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد