نکسترو

پیش گیری از سیل و تقویت سیل بندهای شادگان به همت بنیاد احسان

پیش گیری از سیل و تقویت سیل بندهای شادگان به همت بنیاد احسان

به گزارش نکسترو مدیرعامل بنیاد احسان اظهار داشت: این بنیاد درپی آب گرفتگی های اخیر و احتمال وقع سیل در استان خوزستان و شهرستان شادگان و لطمه دیدگی 25 روستا به همراه گروههای جهادی با حضور سریع در منطقه به اقدامات حمایتی برای مناطق لطمه دیده و اجرای عملیات پیشگیرانه از لطمه های احتمالی بعدی پرداختند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از بنیاد احسان ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، سعید سلیمانی افزود: پس از بارش اولیه در شادگان این بنیاد ضمن ارسال اقلام امدادی نظیر نایلون، چکمه، لباس امدادی ضد آب، چادر و پتو برای مردم لطمه یدیده، اقدامات لازم جهت پیش گیری از سیل احتمالی ناشی از بارش های بعدی را بوسیله تقویت و بازسازی سیل بندها و راه آب های جدید در منطقه اغاز کرده و قرارگاه امداد بنیاد تا رفع خطر در منطقه بصورت فعال و آماده باش حاضر شده است.
وی افزود: باتوجه به پیش بینی های انجام شده درباب بارش های بعدی تا کنون ۱۵ روز است که بیل های مکانیکی توسط ۱۷ گروه جهادی همکار بنیاد در عرصه هشت هزار هکتاری شادگان به تقویت سیل بند ها مشغول بوده اند.
مدیرعامل بنیاد احسان اشاره کرد: مرمت و بازسازی ۹ روستای لطمه دیده انجام شده و هدف اصلی ما بازسازی ۲۵ روستان می باشد و این اقدام به طور کل ۱۵۰۰ خانواده و ۹ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.
سلیمانی درباب اقدامات حمایتی انجام شده نیز اظهار داشت: برای لطمه یدگان منطقه آبگرفتگی آشپزخانه سیار احسان با ظرفیت طبخ روزانه چهار هزار پرس غذای گرم فعال گردیده است و ارسال اقلام امدادی مورد نیاز مردم تا رفع نیاز مردم در این منطقه ادامه دارد.
بنیاد احسان در سالهای قبل در وضعیت بحرانی سیل و زلزله جهت امدادرسانی به لطمه دیدگان حضور داشته و این دفعه اقدامات پیشگیرانه را در اولویت خود قرار داده است.


منبع:

1400/10/16
11:56:49
5.0 / 5
951
تگها: آموزش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد