نکسترو

اجرای ۲۵ طرح فناورانه با حمایت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت

اجرای ۲۵ طرح فناورانه با حمایت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت

به گزارش نکسترو مدیر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت از اجرای ۲۵ طرح فناورانه با ارزش ۱۲ میلیارد تومان با حمایت این صندوق اطلاع داد.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، سعید شوال پور امروز در رویداد دوشنبه های استارتاپی در حوزه اینترنت اشیاء، در صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه این صندوق در بخش های عرضه ضمانت نامه و تسهیلات و سرمایه گذاری از طرح های فناورانه حمایت می کند، اضافه کرد: دانشگاه علم و صنعت یک دانشگاه جامع در حوزه فنی و مهندسی است و در حوزه های مختلف کامپیوتر، مهندسی نفت و فناوری های سیستمی و مالی دستاوردهای زیادی شکل گرفته است.
وی بیان نمود: در چند سال گذشته با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری شتاب دهنده هایی در حوزه های انرژی، تجهیزات پزشکی، IT و ICT در این دانشگاه راه اندازی شده و دو مرکز نوآوری صنعت آب و انرژی هم راه اندازی و فعال گردیده است.
شوال پور خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۵ طرح فناورانه مورد حمایت شده، دو تیم توانستند از منابع مالی جمعی در حدود ۵ میلیارد تومان بهره مند شوند و یک طرح دیگر موفق به عقد قرارداد با صنعت آب با حجم ۱۵ میلیارد تومان شد. این موفقیت ها به سبب اهرمی کردن منابع بوده است.
مدیر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت با اعلان اینکه مأموریت این صندوق مانند همه صندوق های پژوهش و فناوری ارائه تسهیلات و ضمانت نامه است، اظهار داشت: با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی پروژه هایی در زمینه خط اعتباری در حال انجام می باشد و در حوزه هم سرمایه گذاری هم این صندوق توانسته سه طرح را به تایید برساند و مبالغی هم در فاز اول به این طرح ها تزریق شده است.
وی اظهار داشت: در دو سال گذشته جمع سرمایه گذاری خطر پذیر این صندوق در چارچوب همکاری ۶۵ تا۷۰ میلیارد تومان بوده است. هم اکنون ۶ صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر ذیل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت تشکیل شده اند و درحال فعالیت هستند.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، رویداد دوشنبه های استارتاپی با هدف توسعه سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح های دانش بنیان و فناورانه امروز با حضور هشت استارتاپ حوزه اینترنت اشیا و سرمایه گذاران و فعالان دانش بنیان به صورت مجازی و حضوری در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید.منبع:

1400/10/15
10:03:04
5.0 / 5
953
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد