نکسترو
ستاری:

۱۱ رام قطار ایران ساخت به زودی به ناوگان مترو می پیوندد

۱۱ رام قطار ایران ساخت به زودی به ناوگان مترو می پیوندد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: قرارداد 105 واگن قطار شهری که 11 رام قطار را شامل می شود با شرکت بهره برداری مترو درحال تحقق است و قطارهای جدید به زودی به ناوگان حمل و نقل ریلی می پیوندد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری روز پنج شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه درخلال مرکز توسعه فناوری های معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه برای تبدیل یک رام قطار DC به قطار AC به نقش جهاد دانشگاهی در توسعه محصولات دانش بنیان و رفع نیاز صنایع کشور با بهره بردن از توانمندی دانشگاه ها اشاره نمود و اضافه کرد: اساسا با ایجاد پیوندی که میان ظرفیت های فناورانه دانشگاه ها و نیاز صنایع به وجود آمده است، فناوری ها خصوصاً در بخش پیشرفته با کمک و توان شرکت های دانش بنیان داخلی تامین می شود.
وی با یادآوری توانمندی ها در تامین نیاز ناوگان حمل و نقل ریلی شهری گفت: علاوه بر طرح های فناورانه در بخش مترو، خیلی از طرح های موفق در صنایع مختلف تعریف شده و در این نمایشگاه ارائه شده است که بیشتر آنها، پروژه هایی هستند که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه آن در کنار جهاددانشگاهی بوده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به پشتیبانی از تحقق طرح های فناورانه دارای بهره بردار و مجری بخش خصوصی اشاره نمود و افزود: قرارداد ۱۰۵ واگن قطار شهری که ۱۱ رام قطار را شامل می شود با شرکت بهره برداری مترو درحال تحقق است، این روند از ۲ سال قبل شروع شده است و به زودی به ناوگان حمل و نقل ریلی خواهد پیوست.
وی اضافه کرد: همین طور تفاهم نامه ای را برای تبدیل واگن های DC به AC منعقد کرده ایم که به ارتقای ناوگان حمل و نقل ریلی کشور کمک می نماید و می تواند زمینه ساز بی نیازی این حوزه از واردات باشد.
نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه محصولات جهاد دانشگاهی
رییس جهاد دانشگاهی نیز در این مراسم با یادآوری اثرگذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تحقق و تکمیل پروژه های فناورانه جهاد دانشگاهی اظهار داشت: بیشتر تولیدات و توسعه های جهاد دانشگاهی با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری شروع شده و به سرانجام رسیده است و این همکاری در قالب تفاهم نامه های مختلف همکاری، برای رفع نیازهای صنعت و جامعه دنبال می شود.
حمیدرضا طیبی به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همکاری برای ارتقای یک رام قطار متروی شهری تهران اشاره نمود و اضافه کرد: با حمایتی که از نسل جدید سیستم های رانش صورت گرفته است، توانمندی تولید سیستم های رانش سریع السیر به وجود آمده و نتیجه حمایت های معاونت علمی در شکل گیری یکی از پیشرفته ترین فناوری ها حالا قابل مشاهده می باشد.

1400/10/12
13:29:37
5.0 / 5
925
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد