نکسترو

تولید کیت تشخیص زودهنگام جهش اومیکرون برای نخستین بار در ایران

تولید کیت تشخیص زودهنگام جهش اومیکرون برای نخستین بار در ایران

به گزارش نکسترو شرکت سلامت الکترونیک برکت، در جشنواره ابوریحان لوح افتخار شرکت فناور برتر را بعنوان نخستین تولیدکننده کیت های تشخیص زودهنگام کرونا در کشور و پیشگیری از خروج ارز و کاهش قیمت تست های مولکولی دریافت کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، شرکت سلامت الکترونیک برکت پارسال در زمان شیوع بیماری کرونا بعنوان نخستین تولیدکننده کیت های تشخیص COVID-۱۹ مبتنی بر آنتی ژن مبادرت به تولید این کیت کرد که در آن زمان جزو سه کشور اصلی تولیدکننده این کیت در جهان بود و از واردات این نوع کیت از کره جنوبی به صورت انبوه به علت تولید داخل این کیت توسط این مجموعه جلوگیری می شد.
پس از آن با تولید روزانه ۲۰۰ هزار عدد از این کیت توسط این شرکت، وزارت بهداشت آنرا به طور گسترده در تمام مراکز بهداشتی کشور توزیع کرد و مورد استفاده قرار گرفت. همینطور این کیت ها در طرح شهید سلیمانی به طور گسترده جهت قطع سریع زنجیره آلودگی استفاده شد.

در این خصوص در تنوع تولید کیت های تشخیصی و آزمایشگاهی توسط این شرکت در حوزه کرونا، این شرکت موفق به تولید کیت تشخیص زودهنگام N و S مبتنی بر آنتی ژن شده است که همزمان به تشخیص دو پروتئین اسپایک و نوکلئوکپسید می پردازد که در نوع خود در جهان برای نخستین بار ساخته شده، دقت تشخیص ویروس کرونا را به شدت بالا برده و قادر به بررسی سویه های مختلف ویروس کرونا است.
در موازات جشنواره ابوریحان از کیت تشخیص زودهنگام جهش های اومیکرون رونمایی گردید که در تشخیص سویه اومیکرون دارای حساسیت و دقت بالایی بوده و امکان این امر را دارد که در کمتر از ۲۰ دقیقه تشخیص سویه اومیکرون را انجام داده، به سرعت، زنجیره آلودگی را قطع کند و در این شرایط بحرانی به سبب تشخیص زودهنگام و غربالگری دقیق و اطمینان از عدم گسترش آلودگی مورد استفاده قرار گیرد.


منبع:

1400/10/09
17:41:04
5.0 / 5
1001
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد