نکسترو

کوشش برای افزایش تنفس وام ازدواج

کوشش برای افزایش تنفس وام ازدواج

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، ضمن اشاره به تلاش معاونت امور جوانان برای تسهیل شرایط بازپرداخت وام ازدواج، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا مدت تنفس (مدت زمان بین اعطای تسهیلات تا سررسید نخستین قسط) وام ازدواج جوانان را افزایش دهیم تا زوجین توانایی بازپرداخت این وام را داشته باشند.


مهدی متقی فر در گفتگو با ایسنا، درباره افزایش مدت تنفس (مدت زمان بین اعطای تسهیلات تا سررسید نخستین قسط) وام ازدواج جوانان، اظهار نمود: این امر در پیش نویس قانون تسهیل ازدواج جوانان که الان در مرکز پژوهشهای مجلس درحال بررسی است لحاظ شده و در صورت تصویب مجلس محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه رقم وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ هنوز معلوم نیست و باید منتظر تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ در مجلس ماند، تصریح کرد: دولت از مجلس درخواست کرده تا مطابق با آئین نامه طراحی شده از جانب سازمان برنامه و بودجه اختیار انجام تغییراتی در بازپرداخت و مبلغ وام ازدواج را داشته باشد اما مبلغ نهایی وام ازدواج ۱۴۰۱ هنوز معلوم نیست.

متقی فر همینطور با اشاره به اینکه هم اکنون سن ازدواج بالا رفته است، درباره ضرورت تدوین دستورالعمل هایی برای پرداخت وام ازدواج در جهت افزایش رغبت جوانان به ازدواج، اضافه کرد: افزایش سن ازدواج، مسئله کنونی ما است. به صورت کلی اعتقاد ما این است که کودک همسری فرهنگی شایع و دارای مشمولیت در کشور نیست و استثنائا در بعضی استان های کشور وجود دارد که آن هم با فرهنگ سازی درست قابل حل است. در واقع هم اکنون مسئله ما بالا رفتن سن ازواج و نه کودک همسری است. ما قائل به این هستیم که حالا سن ازدواج بالا رفته و باید کمک نماییم این سن کاهش پیدا کند. حتما آئین نامه هایی هم در این راستا وجود دارد و تسهیلات بر طبق این آئین نامه ها پرداخت می شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان همینطور در بخش پایانی سخنان خود درباره تبعات سایت های همسریابی غیر قانونی و رجوع متاهلان به آنها، خاطرنشان کرد: بطور قطع اگر ما در زمینه همسریابی برای جوانان طرح داشته باشیم می توانیم به پیدا کردن مورد مناسب ازدواج کمک نماییم. متاسفانه چون این فضا مدیریت شده نیست، طبیعتا آنچه مورد توقع هست اتفاق نمی افتد. ازاین رو باید یک مدل و چارچوبی برای آن وجود داشته باشد تا بر مبنای نیاز جامعه معرفی ها انجام شده و گرفتار صدمه ها و انحرافات این چنینی نشود.
1400/10/02
10:56:02
5.0 / 5
1029
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد