نکسترو
رئیس دانشگاه در مراسم نكوداشت هفته پژوهش:

معرفی ظرفیت های ویژه پژوهشی دانشگاه پیام نور در اولویت قرار گیرد

معرفی ظرفیت های ویژه پژوهشی دانشگاه پیام نور در اولویت قرار گیرد

به گزارش نکسترو رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور دارای ظرفیت های ویژه ای در عرصه های پژوهشی، تحقیقاتی و آزمایشگاه هاست که متاسفانه آن طور که شایسته است، معرفی نشده، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور آمادگی دارد امکان استفاده از این ظرفیت های تحقیقاتی را برای محققان و پژوهشگران را فراهم آورد و با مشارکت در طرح های پژوهشی مشترک، نقشی موثر در ارتقای سطح علمی و پژوهشی کشور داشته باشد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم تقی زاده در آیین نکوداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران، فناوران و کارآفرینان برتر این دانشگاه که امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اضافه کرد: گسترش تعامل با بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذاران و تجاری سازی محصولات علمی اساتید و دانشجویان این دانشگاه که به علت عدم حمایت مالی به مرحله تولید انبوه نرسیده است، می تواند گامی سازنده برای تبدیل علم به ثروت و پشتیبانی از ایده های نوآورانه نسل جوان کشور باشد.

وی بر ضرورت گسترش همکاریهای تحقیقاتی و پژوهشی مشترک با دیگر دانشگاه ها و ارگان ها تصریح کرد و اظهار داشت: انجام فعالیتهای پژوهشی مشترک علاوه بر این که به دانشگاه در کسب درآمدهای اختصاصی و بهبود وضعیت علمی اساتید و دانشجویان کمک می نماید، نقشی بسیار موثر هم در ارتقای جایگاه پژوهشی دانشگاه و در نهایت کشور در سطح ملی و بین المللی خواهد داشت.

دکتر تقی زاده حرکت به سمت دانشگاه تحول آفرین را بسیار ضروری خواند و اظهار داشت: پژوهش بهترین راه برای دستیابی به اهداف و ایفای نقش در جهت مأموریت ها و وظایف محوله به دانشگاه است.

او در آخر ضمن تقدیر از تمامی پژوهشگران و فعالان این عرصه، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور همان گونه که در زمینه آموزش از دور بسیار موفق عمل کرده است، می تواند بسترساز پژوهش از دور در عرصه های دانشگاهی باشد و امکانات تحقیقاتی را برای اساتید، کارکنان، انجمن های علمی دانشجویی و دیگر علاقه مندان به فعالیتهای پژوهشی فراهم آورد.

لزوم پرداختن به پژوهش در قالب دین و اخلاق
حجت الاسلام والمسلمین نبوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه علم از دیدگاه امام صادق (ع) دارای برکاتی است، اظهار داشت: حیات زمین به حیات انسان و حیات انسان درگرو حیات علم است و علمی که به آن عمل شود، دارای ارزش بوده و اگر نیت خالص نباشد، علم هم بی ارزش خواهد بود.

وی ادامه داد: آنچه که به علم و پژوهش ارزش می بخشد، ایمان است و پژوهشگران و محققان کشور باید درچارچوب دین و اخلاق به فعالیتهای پژوهشی بپردازند و بسترهای حضور جوانان در تحقیق و پژوهش فراهم گردد.

منبع:

1400/10/01
11:40:15
5.0 / 5
982
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد