نکسترو
معاونت علمی و فناوری:

17 قرارداد طرح کلان ملی فناوری در 7 استان منعقد شد

17 قرارداد طرح کلان ملی فناوری در 7 استان منعقد شد

به گزارش نکسترو مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام نمود: در 3 ماه گذشته، قرارداد 17 طرح جدید در زمینه نیازهای اساسی و راهبردی کشور در 7 استان با اعتبار کل 256.4 میلیارد تومان منعقد شد.


به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت علمی و فناوری، طرح هایی که با عنوان طرح های کلان ملی فناوری از طرف معاونت علمی و فناوری حمایت می شوند، طرح هایی فناورانه و دانش بنیان، با قابلیت تجاری سازی هستند.
اجرای این طرح های دانش بنیان نیازمند مشارکت گسترده بازیگران مختلف است و به نیازهای اساسی و راهبردی کشور پاسخ می گوید. پشتیبانی از این طرح ها، با عنایت به آثار آنها در تولید، خودکفایی و اشتغال زایی یکی از ابزارهای مهم در تحقق اقتصاد دانش بنیان به حساب می آید.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یک نهاد فرادستگاهی، بمنظور اجرای طرح های کلان ملی، وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی را هماهنگ کرده و پیشبرد مالی آنها را با استفاده از بودجه معاونت و نهادهای ذیربط فراهم می آورد.
بر اساس این گزارش، مرکز طرح های کلان ملی فناوری در سه ماه اخیر، قرارداد ۱۷ طرح جدید در ۷ استان را با اعتبار کل ۲۵۶.۴ میلیارد تومان منعقد شده است که از این مبلغ، ۵۱ درصد سهم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ۴۹ درصد سهم سایر دستگاهها است.
از جمله این طرح ها می توان به سامانه هوشمند پایش مستمر شبکه های توزیع آب، کیت های تشخیصی بر پایه کمی موادپرتوزا (لومینسنس)، طراحی و ساخت سامانه تشخیص جبهه موج رصدخانه ملی ایران و دستگاه شتابدهنده الکترواستاتیک اشاره نمود.
در حال حاضر ۱۶۳ طرح جاری و فعال با اعتبار کل ۱۴۹۱ میلیارد تومان در مرکز طرح های کلان ملی فناوری در حال اجرا می باشد.
تعیین اولویت های توسعه فناوری در زمینه های ۲۵ گانه بمنظور رفع نیازهای اساسی کشور، یکی دیگر از اقدامات این مرکزی در ۱۰۰ روز اخیر بشمار می رود.
این مرکز در این زمان، سه نمایشگاه فناوری های حاصله حوزه توانبخشی، نمایشگاه فناوری های حاصله حوزه محیط زیست و نمایشگاه فناوری های حاصله حوزه نفت و گاز را برگزار کرده است.
دریافت پلاک برای اولین موتورسیکلت چهارچرخ برقی تمام ایرانی یوز نیز از دیگر اقداماتی است که مرکز طرح های کلان ملی فناوری طی ۱۰۰ روز اخیر به انجام رسانده است.


منبع:

1400/09/16
12:45:20
5.0 / 5
1037
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد