نکسترو
در جشنواری رازی؛

برای نخستین بار دانشمند برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور

برای نخستین بار دانشمند برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور

به گزارش نکسترو سال جاری محور ˮدانشمند برتردانشگاههای علوم پزشکی کشورˮ برای نخستین بار به محورهای بیست و هفتمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی اضافه گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، محمدرضا منظم، دبیر جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با بیان این خبر، اظهار داشت: برای انتخاب دانشمند برتر هر دانشگاه علوم پزشکی یک نفر از اساتید برجسته خود در سال 1400 را به همراه مستندات و امتیازات مرتبط به ستاد اجرایی و هیات داوران جشنواره معرفی و ارسال می کنند و بر مبنای شاخص ها دانشمند برتر در این دوره از جشنواره معرفی خواهد شد.
منظم به شاخص ها و ضوابط انتخاب "دانشمند برتر" در این دوره از جشنواره رازی اشاره نمود و اظهار داشت: نوآوری و اثرگذاری بهداشتی و درمانی در طرح های پژوهشی که در رفع یک یا چند مشکل پزشکی قابل اندازه گیری موفق باشد، تالیف کتاب های مرجع درسی بومی که به تصویب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد، کسب افتخارات بین المللی شامل سخنرانی و عضویت در هیات مدیره انجمن های جهانی و منطقه ای معتبر همچون مواردی است که دانشگاه ها باید بر طبق آن یکی از اساتید خویش را معرفی کنند.
به گفته وی، حیطه هایی که برای ارزشیابی اثرات پژوهشها مورد استفاده قرار می گیرند، شامل "اثر بر تصمیم گیری"، "اثر بر سلامت"، "اثر به اقتصاد"، "حیطه اجرایی شدن نتایج پژوهش ها" می شوند.
دبیر جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی همینطور به انتخاب شرکت دانش بنیان برگزیده برای اولین بار در این دوره از جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: در بخش حقوقی هم آن دسته از شرکتهای دانش بنیان نوع یک که تولید با فناوری پیشرفته داشته باشند و محصولشان مورد تایید سازمان غذا و دارو از نظر دریافت مجوزها و نیازهای استراتژیک ملی باشند در این جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفته و از برترین آنها تقدیر خواهد شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، بیست و هفتمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی 25 بهمن ماه سالجاری برگزار می شود.
منبع:

1400/09/14
22:37:21
5.0 / 5
1111
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد