نکسترو

عضو هیات علمی پژوهشگاه رنگ جزو دانشمندان برتر دنیا قرار گرفت

عضو هیات علمی پژوهشگاه رنگ جزو دانشمندان برتر دنیا قرار گرفت

به گزارش نکسترو دکتر بهرام رمضان زاده، عضو هیات علمی پژوهشگاه رنگ، در میان برترین دانشمندان دنیا و ۱۵ دانشمند برتر ایرانی در حوزه میان رشته ای ارائه شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، ۱۵ دانشمند ایرانی در میان برترین پژوهشگران دنیا قرار گرفتند. این پژوهشگران برتر بعنوان هیات علمی در دانشگاه های تهران، علوم پزشکی تهران، امیرکبیر، صنعتی شاهرود، دانشگاه بقیه الله اعظم، دانشگاه آزاد، محقق اردبیلی، علوم پزشکی مشهد،، تربیت مدرس، علوم پزشکی شهید بهشتی و پژوهشگاه رنگ حضور دارند.
بنا بر اعلام مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، هر ساله معرفی اسامی پژوهشگران پر استناد توسط کلاریویت انالتیکس و مبتنی بر عملکرد استثنایی آنها در یک یا چند رشته علمی صورت می گیرد. در لیست سال ۲۰۲۱ اسامی ۶ هزار و ۶۰۲ پژوهشگر پر استناد معرفی شده است، تعداد ۲ هزار و ۷۷۴ پژوهشگر در رشته های موضوعی و تعداد ۲ هزار و ۸۲۸ پژوهشگر دیگر در حوزه های میان رشته ای معرفی شده اند.
در تحلیل دانشمندان پر استناد سال ۲۰۲۱ مقاله هایی که مورد بررسی قرار گرفته است شامل جدید ترین مقاله های انتشار یافته ای است که در فاصله سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ مورد استناد واقع شده و آنگاه در میان یک درصد پژوهشگران برتر بر حسب سال و استنادها در رشته های ۲۱ گانه شاخصهای اساسی علم، رتبه بندی شده اند.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در سال ۲۰۲۱ تعداد ۹ تن از دانشمندان حوزه میان رشته ای و ۶ دانشمند دیگر در رشته های موضوعی جزو دانشمندان یک درصد جهان معرفی شده اند، که دکتر بهرام رمضان زاده در حوزه میان رشته ای از پژوهشگاه رنگ، جزو برترین دانشمندان دنیا معرفی شده است.
منبع:

1400/09/14
12:18:23
5.0 / 5
1095
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد