نکسترو

کنترل مدارهای مغزی ازراه دور با اینترنت

کنترل مدارهای مغزی ازراه دور با اینترنت

نکسترو: پژوهشگران بوسیله اینترنت موفق به کنترل ازراه دور مدارهای مغزی حیوانات بطور مستقل و همزمان شدند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری نیچر، پژوهشگران دانشگاه واشینگتن در سنت لوییس موفق به طراحی یک اکوسیستم بی سیم به همراه یک ایمپلنت و اینترنت اشیا شدند که با بهره گیری از آن بتوان آزمایش های علوم اعصاب را با دقت و کارایی بالا بوسیله اینترنت ممکن ساخت.
با استفاده از این فنآوری نوآورانه پژوهشگران می توانند مغز حیوانات را بوسیله راه دور کنترل کنند. با استفاده از این فنآوری می توان خیلی از ایمپلنت های عصبی و ابزارهای آزمایشگاهی را بصورت بلادرنگ یا بصورت برنامه ریزی شده، بدون تعامل مستقیم انسانی ازراه دور کنترل کرد. ادغام تجهیزات عصبی بی سیم با فناوری اینترنت اشیا کاربرد زیادی در علوم مختلف و خصوصاً پزشکی دارد.
اکوسیستم طراحی شده در این مطالعه فقط به یک مینی کامپیوتر نیاز دارد که با قیمتی کمتر از ۴۵ دلار قابل خریداری است. این کامپیوتر به اینترنت متصل می شود و با ایمپلنت مغزی ارتباط برقرار می کند.
این یافته برای کشف عملکردهای اساسی مغز و مطالعات در مورد علوم اعصاب و اختلالات روانی و عصبی خصوصاً در وضعیت مانند پاندمی بسیار حائز اهمیت می باشد و دکتر رضا قاضی یکی از پژوهشگران اصلی این پروژه است.
نتایج این مطالعه در نشریه Nature Biomedical Engineering انتشار یافته است.

1400/09/13
16:24:12
5.0 / 5
1050
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد